YÜKSEK LİSANS DUYURULARI

YÜKSEK LİSANS BAŞVURU TARİHLERİ


Arkadaşlar buradan size yaklaşan yüksek lisans ve doktora başvuru tarihleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağım, ara ara girip bakarsınız yalnız en doğru bilgi daha öncede söylediğim üzere başvurmak istediğiniz üniversitelerin web sitelerinde yayınlanmaktadır.


Bu konuda izlemeniz gereken yol, başvuruda bulunacağınız üniversiteleri önceden belirlemeniz lazım bu üniversiteleri örneğin gidebilirim dediğiniz üniversitelerin bölümlerine bakarak belirleyip bunlar için başvuru tarih ve şartlarını yavaştan araştırmaya başlamak sizin için en doğru yöntem olacaktır.


Burada yazdığım tarihler tabi ki sağlık bilimleri enstitülerinin tarihleri yani sizin ilginizi çeken üniversitenin tarihine bakacak sonrada o üniversitenin sitesine girecek oradan sağlık bilimleri enstitüsünü bulacak ve duyurular kısmından takipte olacaksınız.
NEREDEN BAŞLAMALIYIM

Birçoğunuz yüksek lisans yapmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum diyor. Burayı ziyaret ettiğinize göre sizde yüksek lisans düşünüyorsunuz. Nereden başlayacağını bilmeyenler varsa aranızda buradaki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

HANGİ ALANI SEÇMELİYİM

Bu konuda daha önce yazdığımız hangi bölümün daha avantajlı olabileceği ile ilgili yazımızı burada bulabilirsiniz. 


MÜLAKAT

Başvurularınızda mülakat ve sınavlar ile ilgili detaylı bilgileri de buradan okumanızı tavsiye ederim.

-----

Ayrıca yüksek lisans hakkındaki tüm yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Ayrıca yüksek lisans bölümü seçiminde size yardımcı olması için hazırladığımız yüksek lisans bölümü seçme kılavuzunu mutlaka inceleyiniz.


Yüksek lisans ilanlarını güncel biçimde buradan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Merhabalar acaba diploma notu en az kaç olması gerekiyor devlet okulları için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2.40 ama alım yaparken değişiklik gösterebiliyor, alım şartlarına o esnada bakmak daha doğru olur.

   Sil
 2. Yüksek lisans yapmak istiyorum okul puanim 3.16 ales puanim 76. Yazınızı sonuna kadar da okudum. Lakin hala nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyorum. Yardımcı olur musunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üniversiteler öğrenci alacakları zaman alıma çıkarlar. Şartlar aslında burada belirlenir. Her dönem değişebilir. Yapman gereken bu alımları takip etmek genelde alımlar okulların tatil olduğu dönemlerde yapılır. Bu dönemlerde hem ara dönem için hem yaz tatili için alımları yukarıda verdiğimiz linkten takip ederek başvuru yapmak bu kadar.

   Sil
 3. Merhaba yüksek lisans için hamşirelik anabilim dalı olarak HEMŞİRELİK YAZIYOR. böyle Bi anabilim dalı Varmı ben psikiyatri hemşireliğinde yüksek lisans yapmak istiyrm ama bulunduğum ilde yok hemşirelik anabilim dalı var nedir bu tam olarak?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. https://hemsirelikyukseklisans.blogspot.com/2019/06/yuksek-lisansimi-alan-secmeden-sadece.html

   Sil
 4. Merhaba yalova dahil olmak üzere yalova çevresinde hemşirelik yüksek lisans yapabileceğim üniversiteler hangileri yardımcı olurmusunuz yalnız yds sınavına girmedim yds şartı olmayan üniversiteleri söyleyebilirmisiniz?

  YanıtlaSil
 5. Hemsirelikte tezsiz yuksek lisans yok mu acaba baktım ama

  YanıtlaSil
 6. Merhaba oncelikle yazınızı çok beğendim guzel ve net olmuş bu bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim. Hastanede servisi olan bölümlerin yüksek lisansını yapmak çok mantıklı ama ben yüksek lisanstan sonra akademisyenlikte düsünüyorum. Sizce hemşirelik esaslarında yüksek lisans yapmak nasıl olur?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akademisyenlik adına güzel olur ama çok fazla mezun veriyor. Benim mantığıma göre hastane içinde uzman olabileceğiniz b ir yüksek lisans akademisyenliği beklerken en azından uzman olarak çalışmak için idealdir.

   Sil
 7. Merhaba öncelikle bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Ben yüksek lisans yaptıktan sonra akademisyenlik düşünüyorum. Bu süreçte yüksek lisans yapacağım üniversite çok bir önem arz ediyor mu ? Örneğin İzmir Ege Üniversitesinde yüksek lisans yapmakla Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde yüksek lisans yapmak ileri ki kariyerimde bir fark yaratır mı ?

  YanıtlaSil
Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen soru ve görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Arşiv

İletişim Formu

Gönder