ABD'de HEMŞİRE OLMAKBilinen bir kayıtlı hemşire sıkıntısı olsa da, şu anki ABD Göçmenlik yasaları yabancı eğitimli hemşirelerin iş bulmasını zorlaştırabilir. ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri departmanından uygun vizeleri ve evrakları almak için bu makaleyi inceleyebilirsiniz.ABD'de Hemşire Olarak Çalışmak İçin 8 Adım


ABD'deki bir hastanede RN olarak çalışmak için yabancı eğitimli hemşirelerin atması gereken sekiz önemli adım vardır.
Eğitim gereksinimlerini karşılayın
İngilizce dil yeterlilik sınavına girin ve başarılı olun.
Kimlik değerlendirme elde edin
Ulusal Konsey Ruhsat Verme Sınavını (Kayıtlı Hemşire) Geçin (NCLEX - RN)
Bir hemşire işe alım ajansı veya ABD merkezli bir işveren bulun
RN göçmen vizesi / yeşil kart edinin
RN vize görüşmesi ve tıbbi muayene
RN pozisyonunu kabul
Eğitim

Öncelikle ve en önemlisi, uluslararası eğitimli hemşirelerin temel eğitim gereksinimlerini karşılaması gerekir. Bunlar şunları içerir:

Akredite Kayıtlı Hemşirelik programından mezuniyet
Kayıtlı Hemşire Olarak Lisanslama (RN)
En az iki yıl RN olarak pratik yapma deneyimi

Lisanslı pratik hemşireler, lisanslı mesleki hemşireler ve hasta bakım asistanları, lisanslarını ABD'ye devretmeye uygun değildir.

Yukarıda belirtilenler zorunlu olmakla birlikte, çoğu devlet aynı zamanda Yabancı Eğitimli Hemşireler (FEN) kursunu tamamlamak koşulu ile yabancı eğitimli hemşirelere de ihtiyaç duymaktadır. Kurs, lisanslı Kayıtlı Hemşirenin denetiminde teorik 120 saat ve 120 saatlik klinik uygulamadan oluşur.

İngilizce Dil Yeterlilik Testleri


İlk eğitim gereksinimlerini karşıladıktan sonra, eğitimli hemşireler Yabancı Dil Olarak İngilizce Testini (TOEFL), Uluslararası İletişim için İngilizce Testini (TOEIC) veya Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemini (IELTS) almalı ve geçmelidir. Bu menşei ülkeye bağlı olarak değişecektir ve sonuçlar doğrudan devlet hemşireliği kuruluna gönderilir.

NCLEX Sınavını geçmek


Eğitim ve dil gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olduktan sonra, NCLEX'e istenen istihdam durumunda başvurma zamanı gelmiştir. Pearson Vue'ya kayıt olmanızgerekmektedir ve 200 $ artı ek yabancı ücrete tabidir.

Web sayfasına göre, NCLEX sınavları şu anda Avustralya, Kanada, İngiltere, Almanya, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Meksika, Filipinler, Porto Riko ve Tayvan'da yapılmaktadır.

Kimlik Değerlendirme ve Raporları


Yabancı Hemşire Fakültesi Mezunlar Komisyonu (CGFNS) başvuranlar temel gereksinimlerini karşılamak ve NCLEX almaya uygun olduğundan emin olmak için Hemşirelik Devlet Kurulları tarafından istihdam edilen bir şirkettir.

1977 yılında, yabancı doğumlu ve eğitimli kayıtlı hemşirelerin göçmenliğinin kapsamlı bir incelemesinin ardından kurulan ABD Dışişleri ve Çalışma Bakanlığı, Komisyonu ikili bir amaç ile geliştirmiştir: Amerikalılara güvenli hasta bakımı sağlamak ve mezunların sömürülmesini önlemeye yardımcı olmak için Amerika Birleşik Devletleri'nde istihdam edilen yabancı bakım okullarını uygulamak.

Bu şirket, özellikle tüm hemşirelik okulu transkriptlerini ve ülkemizdeki eğitim tarihini inceleyecektir. Bu şirket en popüler ve en iyi bilinen olmasına rağmen - pahalıdır ve her devlet farklı seviyelerde sertifikalandırma gerektirir.

Üç ana kimlik doğrulama raporu vardır:

Kimlik Değerlendirme Hizmeti Profesyonel Raporu
CGFNS Sertifika Programı
Vize Kimlik Bilgileri Değerlendirmesi

Kimlik Değerlendirme Hizmeti Profesyonel Raporu

Bu rapor, Sertifika Programı veya VisaScreen'den daha az zahmetli ve daha ucuzdur. Devlet Hemşirelik Kurulu için temel bilgileri sağlar.

Gereken gereksinimler şunlardır:
İngilizce Gereksinimi
Ortaokul Belgeleri
Ülkenizden Lisans Belgeleri
Ülkenizden Hemşirelik Eğitimi Belgeleri
350 $ Ücret

CGFNS Sertifika Programı

Bu değerlendirme yukarıdaki ile aynıdır ancak başvuru sahibinin CGFNS Yeterlilik Sınavına girmesini gerektirir.

İşte bazı özellikler:
Kimlik Değerlendirme Hizmeti Profesyonel Raporu
CGFNS Yeterlilik Sınavı
445 $ Ücret

CGFNS Yeterlilik Sınavı, yabancı eğitimli hemşirelerin Amerika'daki hastalara bakmak için uygun olup olmadıklarını belirlemelerine yardımcı olur. CGFNS web sayfasına göre, bireyler çok çeşitli hemşirelik bilgisine sahip olmalıdır.

Başvuranların çocuk hemşireliği, psikiyatri hemşireliği, yenidoğan hemşireliği ve yetişkin tıbbi / cerrahi hemşireliği gibi zorunlu alanlarda en az sayıda ders saati ve klinik saat alması gerekmektedir.

Sınav yılda üç kez dünya genelinde 40'ın üzerinde test merkezinde yapılır. Bireyler, sınava girmek için gerektiğinde diğer ülkelere seyahat edebilir.

VisaScreen: Visa Kimlik Bilgisi Değerlendirmesi

CGFNS Sertifikasyon Programı ile aynı şartlar ancak NCLEX'in başarıyla tamamlanmasının ardından birey İş Vizesine almaya hak kazanacaktır.

Ayrıca 540 $ ücret ödemeniz gerekir.

Diğer sertifikalandırma hizmetleri potansiyel olarak daha ucuz olabilir ve Devlet Hemşirelik Kurulları tarafından kabul edilebilir. Farklı bir kimlik bilgileri hizmeti kullanmadan önce Devlet Kuruluna danışmanız önemlidir. 

CGFNS'e alternatifler şunlar:
Uluslararası Eğitim Araştırma Vakfı
Eğitim Kayıtları Değerlendirme Hizmeti
“İş Vizesi” İstihdam Vize Alma

Bir sonraki adım bir istihdam vizesi almaktır. Bu hemşireler için çeşitli seçenekler vardır, ancak hemşirelerin bir personel ajansından sponsor bulması gerekir. Yabancı hemşirelerin bağımsız bir personel alımı ve kurumu ile doğrudan hastaneyle çalışmaları kolaydır.

Ajanslar, ABD’de hemşirelerin ABD’de çalışmasına yardımcı olmakta ve tüm bilgilerin ve evrak işlerinin doğru bir şekilde tamamlanmasını sağlamak için çalışmaktadır.

Daimi İş Vizesi

Yabancı eğitimli hemşirelerin çoğunluğunun, yeşil kart olarak bilinen kalıcı bir çalışma vizesi alması gerekecektir. Bu başvurunun Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmeden önce tamamlanması ve yasal olarak göç etmeden önce vizenin alınması gerekir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Çalışmaya Uygun olmayan Hemşireler

Ne yazık ki, yabancı eğitim görmüş tüm hemşireler Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışmaya uygun değildir. Bunlar aşağıdakiler:
İki yıldan daha az deneyime sahip hemşireler
Dört yıllık bir hemşirelik derecesine sahip olmayan hemşireler
Suç işleyenler
Saygın bir hemşire kurumundan sponsorluğu yetersiz olan hemşireler

Sürekli değişen göç yasaları nedeniyle, hemşire adaylarının, tüm yasalara uyulmasını sağlamak için doğrudan personel kurumu veya göçmenlik avukatları ile konuşması önemlidir. Yabancı eğitimli hemşirelerin çoğu, Amerika Birleşik Devletleri'nde kayıtlı bir hemşire olarak çalışmaya başlamadan önce birkaç yıl boyunca stajyer gibi çalışmaktadır.Yorumlar

Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen soru ve görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Archive

İletişim Formu

Gönder