YURTDIŞINDA HEMŞİRE OLMAK; EN İYİ ÜLKELER, MAAŞ, VİZE, ŞARTLARyurtdışında hemşirelikGüncelleme; 08.07.2021


Yurtdışında hemşirelik


Aşağıda listelenen tüm ülkeler yasal olarak ülkede çalışmak için çalışma vizesi gerektirir. Bu vizeler olmadan hemşirelik yapılmaz.

Hastaneden sponsorluk,
doğrulanabilir bir iş teklifi,
ve ülkelerin hemşirelik kurulundan sertifikalandırılmış diploma.


Uluslar arası Hemşirelik Seyahat Acentesi ile çalışmak, bunu kolaylaştırmaya yardımcı olabilir ve çalışmaların çoğu bu şekilde yapar. Bu, çoğu ülkede AB üyesi olmayan başvuruları ilk kez reddettiği için başarılı olmak zor. 

Uluslar arası hemşirelik yasasına aşina bir Ajans kullanarak, başarı şansı yüksek olabilir. Ayrıca, ülkelerle konuşmaları kolaylaştırabilir ve ruhsatı daha çabuk almanın yollarını bulabilirsiniz.

Çalışma vizeleri ayrı bir ücrettir ve ülkenin Büyükelçiliğine gitmenizi gerektirebilir.

Aşağıda hemşirelerin çalışması için dünyadaki en iyi ülkelerden bazıları bulunmaktadır. Listelenen tüm ortalama maaşlar ABD doları cinsindendir ve yıllıktır.

Avustralya - 56.000 ABD Doları (USD)

Merhum Steve Irwin'in evi, kanguru, Büyük Bariyer Resifi ve koala tapınakları, Avustralya, yurtdışında seyahat etmek ve çalışmak isteyenler için önemli bir yer haline geldi. Ulusal dilin İngilizce olduğu ve dil engeli olmadığı için Avustralya'da hastanelerle çalışan çok sayıda uluslararası kuruluş vardır.
Avustralya’da çalışmak için yabancıların vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Çoğu uluslar arası hemşire, uluslar arası seyahat yasalarına aşina bir hemşirelik kurumu ile birlikte çalışır. Bir işe başvurmak ve gerekli evrakları tek başına almak nadirdir. Unutmayın, vize almanın uygun kanallardan geçmesi gerekir ve haftalar veya aylar sürebilir. Uluslar arası bir hemşire olmak, Amerika Birleşik Devletleri'nde seyahat etmekten daha fazla planlama gerektirir.Kanada - 51.000 ABD Doları
Evrensel sağlık hizmeti ve Amerika Birleşik Devletleri'ne yakınlığı ile Kanada, Uluslar arası Hemşireliği denemek isteyen hemşireler için önemli bir yer. Ayrıca, ana dil olarak İngilizce kullanılıyor olması güzel.

Ontario Hemşireler Fakültesi, Kanada'daki Kayıtlı Hemşireler 'in yönetim kuruludur. Uluslar arası başvuru sahipleri, bir dizi arka plan kontrolünden, görüşme sorusundan ve sınavdan sonra yönetim kurulundan lisans almalıdır. Bu sınav en az 340 $ tutarındadır. Fiyat bireysel faktörlere bağlı olarak değişebilir. 

İtalya - 59,594 ABD doları
ABD gibi İtalya da şu anda bir hemşire sıkıntısı yaşıyor. İngilizcenin birincil dil OLMADIĞI bir ülkede çalışmak için, çoğu hemşirelik lisans kartı, sertifikalandırma sürecinin bir parçası olarak bir dil yeterlilik sınavı gerektiriyor.

İtalya'da hemşirelerin İtalyanca yeterlilik kurullarına, dil yeterlilik sınavına girmeleri ve hemşirelik lisansı alabilmeleri için bir İtalyan hastane tarafından desteklenmesi gerekmektedir. Bir kez bu gerçekleşirse, İtalya Büyükelçiliği aracılığıyla İtalya'da çalışmak için vize alınması gerekir.

Roma ve Milano'da, Roma Amerikan Hastanesi ve Milan Clinic gibi İngilizce konuşulan birçok hastane olmasına rağmen, bu hastanelerde çalışan hemşirelerin sınavın dil bölümünü geçmesi gerekip gerekmediği açık değildir.

Ek bilgiler Collegio Infermieri La Spezia'dan bulunabilir. Web sitesi tamamen İtalyanca'dır ancak tercüme edilebilir ve İtalya'da hemşire olarak çalışmak hakkında pek çok bilgiye sahiptir.Lüksemburg - 60.000 - 125.000 ABD Doları
Şu anda hemşireler için dünyanın en yüksek ücretli ülkesi olarak belirten Batı Avrupa'daki bu küçük ülke hemşirelerine çok iyi para ödüyor. Ülkenin küçüklüğü ve vergi cenneti yasaları nedeniyle hemşire olarak iş bulmak çok zor. Neredeyse imkansız olsa da, yıllarca bekleyenler dahi var.

Lüksemburg'da hemşire olabilmek için önce Ministère de la Santé'ye dilekçe vermeniz gerekir.

(Sağlık Bakanlığı) yaklaşık 150 $ 'lık maliyeti olan bir başvuru paketi için. Hemşireler genel bir sistem altında lisanslıdır. Bu, hemşirelik pozisyonunun uzmanlığına bağlı olarak önemlidir. Lüksemburg'da çalışmak için vize gereklidir.İrlanda - 64.000 ABD Doları
İrlanda'da çalışmak isteyen hemşireler İrlanda Hemşirelik ve Ebelik Kuruluna (NMBI) kayıtlı olmalıdır. Kurul, hemşirelere, sertifikalandırma konusunda bir karar verilene kadar İrlanda'ya taşınmamasını vurgulamaktadır. Kurul'dan sertifika almadan önce bir iş pozisyonuna başvurmamak veya bir pozisyon hakkında bilgi almamak da önemlidir.

Hak kazanabilmek için, başvuru sahiplerinin bilgi paketi, arka plan kontrolü, parmak izi ve İngilizce yeterlilik sınavını tamamlamaları ve çevrimiçi olarak doldurmaları gerekir. Anadili İngilizce olsanız da olmasanız da bu gereklidir. Bazı kişilerin bir sınavı tamamlamaları zorunludur, ancak bu sonuçta kurul tarafından belirlenir. İrlanda'da çalışmak için, istihdam vizesi şarttır.Norveç - 52.000 ABD Doları
Fjords'un ülkesi olan Norveç, hemşireler için iş doyumunun yanı sıra dünyadaki en yüksek yaşam standartlarından birine sahiptir. Ortalama maaş 52.000 dolarken, hemşireler deneyime ve uzmanlığa bağlı olarak 100.000 dolar kazanabiliyor.

İstatistik Norveç'e göre, Norveç'teki bireylerin ortalama yaşam beklentisi giderek artmaktadır. Ayrıca, Norveç'te gelecek on yılda 95.000 ila 135.000 ek sağlık çalışanına ihtiyaç olacak. Rapor hemşireler, doktorlar, ebeler ve hemşirelik asistanları arasında ayrım yapmamıştır.

Başvuru için, Norveç Sağlık Personeli Kayıt Otoritesi (SAK) aracılığıyla başvurmalı ve uygun belgeleri sunmalısınız. AB / AEA dışındaki sakinler için başvurular en az 6 ay sürmekte ve 500 $ 'a kadar yükselmektedir. Ayrıca, SAK, bireyin Norveç'teki ana ofisinde şahsen ek evraklar getirmesini isteyebilir. Çoğu zaman, başvuru sahiplerine SAK'da uygulama konusunda onay verilmez ve daha sonraki bir tarihte yeniden başvurmak için tam olarak ne yapılması gerektiğini belirten bir mektup verilir.

Bireyler ayrıca bir Norveç dili sınavını geçmek zorundadır. Kurslar yabancılara online olarak verilmektedir. Ayrıca çoğu uluslararası hemşirenin ruhsat almadan önce alması gereken kayıt ücreti de dahil olmak üzere bir yıllık eğitim programı vardır.Danimarka - 54.000 ABD Doları
Danimarka Hasta Güvenliği Kurumu, AB vatandaşı olmayan tüm hemşirelik ruhsatı başvurularını denetler. İskandinav ülkelerinden, AB üye ülkelerinden ve diğerlerinden bireyler için başvuru için üç farklı yol vardır. İlginçtir ki, eğer 75 yaşın üzerindeyseniz Danimarka’da bir kanun olduğu için Danimarka’da hemşire olarak çalışmanıza izin verilmez.

Başvuru için, ilk adım tüm eğitim belgelerini ve niteliklerini sunmaktır. Onaylanırsa, bireylere Danimarka'da kalıcı uygulama yeterliliği niteliklerinin geri kalanını yerine getirmeleri için üç yıl verilir. Ana bileşen dil sınavıdır.

Dil sınavı yılda iki kez Mayıs / Haziran ve Kasım / Aralık aylarında Danimarka'da yapılmaktadır. Bu sınav, anadili sınavına eşittir. Dili akıcı bir şekilde konuşan kişiler farklı bir sınava başvurabilir. Dil kısmı geçtikten sonra, bireyler uyum ve eğitim amacıyla istihdamı geçmelidir. Bu, hastalar, sağlayıcılar ve ailelerle klinik becerileri ve iletişim becerilerini gösterir. Bunların hepsi geçildiğinde kalıcı bir lisans alınabilir.

AB üyesi olmayan tüm üyeler için, Danimarka'ya gelmeden önce çalışma vizesi alınmalıdır.Dubai - 22,154 ABD DolarıŞu anda dünyanın en zengin ve en lüks yerlerinden biri olan Dubai'nin hemşireler için son derece düşük bir ortalama ücreti var. PayScale.com'a göre, bir hastanede veya uzun süreli bakım tesislerinde çalışan bir hemşire için ortalama ücret, diğer Orta Doğu ülkelerinden çok daha azdır. Ancak, düşük ücrete rağmen, hemşireler bu gelişen ülkeye akın ediyorlar.

Gelir vergiden muaf ve sağlık hizmeti herkese sağlanıyor, bu da maaşın tamamının eve götürüldüğü anlamına geliyor.

Dubai'de çalışan hemşireler, sözleşmelerinde diğer ülkelere göre daha katı şartlara sahiptir. Hemşirelerin hastane tarafından sağlanan konaklama birimlerinde yaşamaları gerekir ve küçük bir geçim maaşı verilir. Çoğu, en az bir yıllık sözleşmeyi imzalamakla yükümlüdür. Ayrıca, komşu Müslüman ülkelerle bu ülkelerin “kurallarını” hatırlamak önemlidir. Kadınlar her zaman kapalı tutulmalı ve halkta akraba veya koca olmayan bir erkekle görülmemelidir. Dubai, daha gevşek toplum kurallarına sahip olsa da, ülkede Müslümanları uygulayanların büyük çoğunluğu hala var.

Dubai'ye gelen ziyaretçilerin vize almaları zorunlu olmamakla birlikte, yerleştirilen hemşirelerin iş vizesi almaları gerekir. Bunu elde etmek için göçmenlik izni almak en az üç ay sürebilir.

Ayrıca, Dubai’deki ve diğer Orta Doğu ülkelerindeki sözleşmelerin ya tek statü sözleşmeleri ya da ev statü sözleşmeleri olduğuna dikkat etmek önemlidir. Tek statülü bir sözleşme, eğer evli iseniz ve aileniz varsa, sizinle Dubai'ye taşınamayacakları anlamına gelir. Ziyaret edebilecekler ancak istihdamın hiçbir yararına erişemeyecekler. Ayrıca, pozisyona bağlı olarak bazı hastaneler sadece kadın veya erkek çalışanlar arayacaktır. 


Virgin Adaları - $ 58,831
Virgin Adaları, uzun kışları görüp güneş, kum ve kristal mavisi sular için can atanlar için mükemmel bir kaçış. Bazı adalar, St. Croix (70,748 $) gibi daha yüksek bir ortalama ücrete sahiptir. Bu ücret, tek tek adanın finansal istikrarına ve mevcut sağlık tesislerine bağlıdır.

Virgin Adaları Hemşire Ruhsat Kurulu, tüm başvuru sahiplerini denetler. Bir başvuru paketi, lisans formunun doğrulanması, tüm hemşirelik okulu transkriptlerinin ve ders müfredatlarının kopyaları, 125 $ ücret ve tavsiye mektupları ile birlikte sunulmalıdır. Ayrıca, hemşirelerin Yabancı Hemşirelik Okulları Mezunları Sınav Komisyonunu geçmeleri gerekmektedir. Uygulama doğrulaması işleme için en az 90 iş günü sürer.


İsviçre - 57,234 $
İsviçre Kızıl Haç, yabancı hemşireler için tüm referansları denetler. İsviçre'de önemli miktarda hemşire eksikliği olsa da, tüm başvuru sahipleri için bir gereklilik, akıcı bir şekilde ulusal dillerden (İtalyanca, Fransızca ve / veya Almanca) konuşmaları gerektiğidir. Bunun kesinlikle bir istisnası yok. İsviçre'deki bazı hastaneler, İngilizce'nin hastanede çalışmak için kabul edilebilir olduğunu belirtirken, yönetim kurulu tarafından kabul edilemez.

Sertifika kazanma ümidiyle referansların değerlendirilmesinin maliyeti yaklaşık olarak 600 ABD dolarıdır (2015 itibariyle) ve gerçekleşmesi birkaç ay alabilir. Ayrıca, tüm başvuru sahipleri, İsviçre’nin iş bulma bölümüne bağlı olarak yukarıda belirtilen üç dilden birinde sınavı geçmek zorundadır.

Ayrıca, tüm hemşirelerin altı aylık bir çıraklığa yönelik ek dersler almaları gerekmektedir. Bu ücretli bir pozisyondur ancak tipik hemşirelerin maaşından düşüktür.


Yorumlar

Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen soru ve görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Arşiv

İletişim Formu

Gönder