EN İYİ HEMŞİRELİK FAKÜLTELERİ ve HEMŞİRELİK TABAN PUANLARI


hemşirelik fakülteleri
Bu yazımda hemşirelik bölümünü tercih etmek isteyenler için bazı üniversitelerden ve puan durumlarından bahsedeceğim.

Kendinizi geliştirmeniz ve mesleğinizde en iyi olmanız için okuduğunuz üniversite çok önemli. Çünkü bildiğiniz gibi her üniversitede eğitim veren hocalar farklı. İyi bir üniversitede eğitiminizi Profesör ve Doçentlerden alırken diğer üniversitelerde okutman ya da öğretim görevlilerinden almak durumunda kalırsınız. Okutman ve Öğretim görevlilerinden de çok şey öğrenirsiniz ama işin ehlinden öğrenmek en iyisi. Üniversitede Profesör hoca olmayan ve Okutman ve Öğretim görevlilerinden ders almış biri olarak, Profesörlerden ders almış olan arkadaşlarımla durum değerlendirmesi yaptığımız zaman kaynağından tutun uygulamalarına kadar çok farklı eğitim almış olduğumuzu gördüm. Teori ve uygulamalarda en pratiğini öğretir profesörler. Bu yüzden üniversite seçimine çok önem verin.

Yüksek okul ve fakülte kavramı kafanızı karıştırabilir. Yüksek okul pratik ve uygulamalar üzerinde daha çok dururken, fakülteler teori üzerinde daha fazla durmaktadır.


Eğer siz de hemşirelik düşünüyorsanız hemşire kimdir? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.


Hemşirelik Eğitiminin en iyi olduğu 9 üniversite


1-Acıbadem Üniversitesi


Acıbadem üniversitesi - hemşirelikÖzel bir üniversite olan Acıbadem Üniversitesi sağlık bölümlerinde en iyi eğitim veren üniversitelerin başında gelmektedir. Eğitimlerinde son teknoloji kullanmaları ve bölümün kontenjanın az olması sağladığı en büyük avantaj. Deneyimli akademik kadrosu, üniversitenin muazzam laboratuvar olanakları ve staj olanaklarıyla tercih edilmesi gereken üniversitelerin en başında gelmeli.


2-) Haccetepe Üniversitesi


Hacettepe üniversitesi - hemşirelik
Ülkemizin en bilinen ve en kaliteli üniversitelerinden biri. 1961 yılında üniversitede hemşirelik bölümü açılmış. Anlayacağınız köklü bir üniversite. Eğitimde güncel teknoloji kullanmalarıyla ve sosyal faaliyetlerin varlığıyla en çok tercih edilen üniversitelerin başında geliyor.3-) İstanbul Medipol Üniversitesi


Medipol üniversitesi - hemşirelik

Özel bir üniversite. Hemşirelik için alınan yıllık ücret 26.000 lira. Ancak tam burslu olarak da kontenjan açmaktadır. Deneyimli kadrosunun olması ve mezun olan öğrencilerine kendi hastanelerinde iş fırsatı sunmaları en cazip kılan özellikleri.

4-) İstanbul Bilim Üniversitesi


Tecrübeli akademik kadrosunun olmasıyla ve 15-20 kişilik sınıflarda ders verilmesiyle en beğenilen üniversitelerden biri. Bu üniversiteden mezun olan öğrenciler Group Florence Nightingale Hastaneler'ine öncelikli olarak kabul edilmektedirler. Son teknoloji kullanan, ve öğrencilerin organ nakli merkezlerini yakından görebilme imkanı sağlayan bu üniversitede okumanın size çok faydaları olacaktır.


4-) Koç Üniversitesi

Ülkenin şüphesiz en iyi üniversitelerinde biri. İngilizce eğitiminin etkin bir şekilde verilmesi, birçok sosyal kulübün olması sağladığı avantajlardan. Ayrıca üniversite çift anadal imkanı sağlamaktadır. Akademik kadrosu uluslararası düzeyde tanınmış akademisyenlerden oluşmaktadır.

5-) Bezm-i Alem Üniversitesi

İleri teknolojiyle eğitim veren bu üniversite yine en çok tercih edilenlerden. Sağlık hizmetleri alanında uzman da yetiştiren bu üniversite, kontenjanı en kısıtlı olan üniversitelerden. (2018-2019' da 12 kişi)
Kontenjanın az olması eğitim açısından oldukça yararlı olacaktır.


6-) Ankara Üniversitesi

En bilinen üniversitelerden. En köklülerinden. Öğrencilerine birçok sosyal aktivite imkanı sunan üniversite sürekli kendini geliştiriyor.

7-) Gazi Üniversitesi

Önde gelen güzel bir devlet üniversitesi. Öğrencileri tarafından sevilen bir üniversite. Akademik kadro baya fazladır. Yani birçok hocanın bilgilerinden faydalanacaksınız. Ayrıca kaliteli akademik kadrosundan da sıklıkla bahsedilmektedir. Birçok yerde (Aile sağlığı merkezleri, sağlık ocaklari vs) staj yapma imkanı sunuyor.

8-) Başkent Üniversitesi

Üniversitenin hemşirelik bölümü 1994 yılında kurulmuş. Deneyimli akademik kadrosu ve muazzam laboratuvar olanakları sayesinde çok tercih edilen bir üniversite. Üniversite hastanelerinde staj yapma imkanı sunan üniversite bir çok sosyal etkinlik fırsatı sunmakta.

9-) Beykent Üniversitesi

Öğrencilerine Erasmus ve Exchange imkanları sunmaktadır. Yurt dışı imkanları, mezuniyet sonrası iş imkanları, sosyal aktiviteleri sayesinde en beğenilen üniversitelerden biri. Üniversitenin yurt dışında 8 kampüsü bulunmaktadır. Kendi öğrencilerine okurken veya mezun olduktan sonra birçok iş imkanı sunmaktadır.

Hemşirelik Taban Puanları

380-355 puan -> 

ACIBADEM üniversitesi,KOÇ üniversitesi HACETTEPE ÜNİ. (ANKARA) üniversitesi BEZM-İ ÂLEM VAKIFÜniversitesi

347-337 puan -> 


İSTANBUL MEDİPOL Üniversitesi, BAŞKENT Üniversitesi, BAHÇEŞEHİR Üniversitesi, ANKARA Üniversitesi, BİRUNİ Üniversitesi, DİCLE Üniversitesi

335-320 puan -> 

İSTANBUL ÜNİ.-CERRAHPAŞA, İSTANBUL MEDİPOL Üniversitesi, GAZİ Üniversitesi, YEDİTEPE Üniversitesi, KARATAY Üniversitesi, EGE Üniversitesi, MARMARA Üniversitesi, İSTANBUL AYDIN Üniversitesi.


319-311 puan -> 

ANKARA YILDIRIM BEYAZIT Üniversitesi,
İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM Üniversitesi
DOKUZ EYLÜL Üniversitesi, İSTANBUL BİLGİ Üniversitesi,
İSTİNYE Üniversitesi, ESKİŞEHİR OSMANGAZİ Üniversitesi, İZMİR EKONOMİ Üniversitesi, AKDENİZ Üniversitesi, SAĞLIK BİLİMLERİ Üniversitesi, ONDOKUZ MAYISÜniversitesi, İSTANBUL YENİ YÜZYIL Üniversitesi, İSTANBUL OKANÜniversitesi,
BAŞKENT üniversitesi, BURSA ULUDAĞ Üniversitesi, ÇUKUROVA Üniversitesi, İSTANBUL MEDENİYET Üniversitesi,
YÜKSEK İHTİSAS Üniversitesi

309-301 puan -> 

ÜSKÜDAR Üniversitesi, SELÇUK Üniversitesi, BEYKENT Üniversitesi, İZMİR KATİP ÇELEBİ Üniversitesi, KOCAELİ UFUK Üniversitesi, İSTANBUL BİLİM Üniversitesi, İNÖNÜ Üniversitesi, HALİÇ Üniversitesi, VAN YÜZÜNCÜ YIL Üniversitesi, İSTANBUL KENT Üniversitesi, LOKMAN HEKİMÜniversitesi, İSTANBUL GELİŞİM Üniversitesi.

299-290 puan -> 

ERBAKAN Üniversitesi, İSTANBUL AREL Üniversitesi, MERSİN Üniversitesi, GAZİANTEP Üniversitesi, ATILIM Üniversitesi, ERCİYES Üniversitesi, SAKARYA Üniversitesi, MUĞLA SITKI KOÇMAN Üniversitesi,
İZMİR DEMOKRASİ Üniversitesi, SANKO Üniversitesi, KARADENİZ TEKNİK Üniversitesi, İZMİR BAKIRÇAY Üniversitesi, AKDENİZ Üniversitesi, NACİ YAZGAN Üniversitesi, HASAN KALYONCU Üniversitesi, PAMUKKALE Üniversitesi. ADIYAMAN Üniversitesi,
SÜLEYMAN DEMİREL Üniversitesi, MARDİN ARTUKLU Üniversitesi, HARRAN Üniversitesi, ONYEDİ EYLÜL Üniversitesi, MARAŞ SÜTÇÜ İMAM Üniversitesi, MALTEPE Üniversitesi, BATMAN Üniversitesi, KIRIKKALE Üniversitesi,
ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT Üniversitesi,

289-280 puan-> 


AYDIN ADNAN MENDERES Üniversitesi,
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Üniversitesi,
FIRAT Üniversitesi, TRAKYA Üniversitesi, MANİSA CELÂL BAYAR Üniversitesi, ORDU Üniversitesi, BALIKESİR Üniversitesi, YÜKSEK İHTİSAS Üniversitesi, TOROS Üniversitesi, SİVAS CUMHURİYET Üniversitesi, MEHMET AKİF ERSOY Üniversitesi, SİİRT Üniversitesi,
AKSARAY Üniversitesi,
AVRASYA Üniversitesi, KARABÜK Üniversitesi, OSMANİYE KORKUT ATA Üniversitesi, ABANT İZZET BAYSAL Üniversitesi, BİNGÖL Üniversitesi, TOKAT GAZİOSMANPAŞA Üniversitesi,TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Üniversitesi, DÜZCE Üniversitesi.


279-260 puan -> 

GİRESUN Üniversitesi, UŞAK Üniversitesi, NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ Üniversitesi, KARAMANOĞLU MEHMETBEY Üniversitesi, ATATÜRK Üniversitesi, NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR Üniversitesi, RECEP TAYYİP ERDOĞAN Üniversitesi, BURDUR MEHMET AKİF ERSOY Üniversitesi, BİTLİS EREN Üniversitesi, KASTAMONU Üniversitesi, MUNZUR Üniversitesi, MARAŞ SÜTÇÜ İMAM Üniversitesi, ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT Üniversitesi, ÇANKIRI KARATEKİN Üniversitesi, KIRŞEHİR AHİ EVRAN Üniversitesi, BİLECİK ŞEYH EDEBALİ Üniversitesi, KİLİS 7 ARALIK Üniversitesi, MUŞ ALPARSLAN Üniversitesi, SİNOP Üniversitesi, HİTİT Üniversitesi, ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM Üniversitesi, BURDUR MEHMET AKİF ERSOY Üniversitesi, AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN Üniversitesi, TRAKYA Üniversitesi, YOZGAT BOZOK Üniversitesi, KIRKLARELİ Üniversitesi, ARTVİN ÇORUH Üniversitesi, KIRŞEHİR AHİ EVRAN Üniversitesi, GÜMÜŞHANE Üniversitesi, KAFKAS Üniversitesi,
DOĞU AKDENİZ Üniversitesi, ULUSLARARASI KIBRIS Üniversitesi, LEFKE AVRUPA Üniversitesi,
YAKIN DOĞU Üniversitesi, NUH NACİ YAZGAN Üniversitesi,
GİRNE AMERİKAN Üniversitesi
Gürcistan'daki En İyi 5 Hemşirelik OkuluYorumlar

 1. Merhabalar Bursa Uludağ üniversitesi hakkındaki fikirlerinizi alabilirmiyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzeldir. Çok bilgim olmamasına rağmen güzel duyumlarını aldık alıyoruz.

   Sil
 2. Sen git en iyi üniversitelerde hemşirelik eğitimi al. Atan ama yüksek lisans düşün sonra devlet gitsin lise mezunlarını senle aynı yere atasın.

  YanıtlaSil
 3. Akdeniz universitesi hemsirelik nasil sizce?

  YanıtlaSil
 4. Hatay mustafa kemal üniversitesi hemşirelik güzel mi eğitimi nasıl bilen var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hataylıyım. Kampüsü gayet güzel, büyük ve kütüphane kırtasiye kafe vs çok fazla var. Hatay'ın da gezilecek çok yeri var sıkılmazsın. Eğitim olarak Türkiye standartlarında olduğunu söyleyebilirim. Ek bir şey yok ya da kötü bir yeri yok. Stajları kolay ayarlanır. Derslerde "öğrenciye eziyet etmeliyim" diyen hocalar yok

   Sil
 5. Açıkçası benim hedefim yüksek ama ben yüksek değilim bunun için çabalıyorum ve acı badem üniversitesi veya Hacettepe üniversitesi hemşirelik istiyorum 😊

  YanıtlaSil
Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen soru ve görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Arşiv

İletişim Formu

Gönder