ATANDIKTAN SONRA YAPILACAK İŞLEMLER

ATANDIK! PEKİ ŞİMDİ NE YAPMAMIZ GEREKİYOR?Öncelikle atanan herkese tebriklerimi iletiyorum. Büyük emekler sarf edip Kpss’den yüksek puanlar alıp alımları da sabırla bekledikten sonra atandık. Peki bundan sonra ne olacak? Bu yazımda sizlere atandıktan sonra yapılacak işlemlerden bahsetmek istiyorum.

Aklınıza takılabilecek soruları şu başlıklarla toparladık.

a. Güvenlik soruşturması ne kadar sürer?
b. Atandık peki göreve başlama duyurusu ne zaman açıklanır? Nereden kontrol ederim?
c. Hangi evraklar istenecek?
d. Evrakları ne zaman, nereye teslim edeceğim?
e. Göreve ne zaman başlarım?
f. İlk maaşım ne kadar olacak?
g. Maaş promosyonundan yararlanacak mıyım?


A) GÜVENLİK SORUŞTURMASI NE KADAR SÜRER? 

Arkadaşlar eskiden güvenlik soruşturması 3-4-5 hatta 6 ay kadar sürebilmekteydi ve bu sürede işe başlayamayan meslektaşlarımız büyük sorunlar yaşamaktaydı. Şuan böyle bir sorunumuz yok. Güvenlik soruşturması mevzuattan kalktı ve en son atamada atanan meslektaşlarımız kısa sürede göreve başladı.

B) ATANDIK PEKİ GÖREVE BAŞLAMA DUYURUSU NE ZAMAN AÇIKLANIR? NEREDEN KONTROL EDERİM?

Tercih sonuçlarının açıklanmasından 2 ila 3 hafta arasında göreve başlama duyurusu açıklanır. ( yhgm.saglik.gov.tr adresinde duyurular bölümden açıklandığı zaman görebilirsiniz. )  Göreve başlama duyurusu açıklandığından itibaren 2 gün içinde evrak teslimi süreci başlar.


C) HANGİ EVRAKLAR İSTENECEK?

İstenilen evraklar açıklanacak olan duyuruda yazacak. Ve genel olarak her yerde aynıdır ancak hastaneden hastaneye küçük de olsa farklar olabilmekte. (Örneğin bazı hastaneler 2 vesikalık fotoğraf isterken bazı hastaneler 5 tane isteyebilmekte.) Sizlere tavsiyem evrak hazırlama süreci başladığı zaman atandığınız hastaneyi arayarak istedikleri evrakları teyit etmeniz. Genel olarak istenilen evraklar ise şu şekilde:


T.C kimlik numaranızı, adres bildiriminizi, görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığınızın olmadığına dair yazılı beyanınızı, adli sicil kaydı yazılı beyanınızı ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı belgenizi içeren form. (yhgm.saglik.gov.tr adresinde açıklanan duyuruda Ek-2 Form olarak bulabilirsiniz)

Diploma aslı veya noter onaylı örneği. Diplomanın henüz düzenlenmemiş olması halinde, öğrenim durumunu belirtmek üzere ilgili kurumlarca usulüne uygun düzenlenmiş, daha sonra diploma ve örnekleriyle değiştirilecek belgeler

Mezuniyet durumunu gösteren e-Devlet adresinden alınacak mezun belgesi

Kpss sonuç belgesinin internet çıktısı

2 adet vesikalık fotoğraf

Mal bildirimi beyannamesi (kapalı zarfta teslim edilecek)

e-Devlet’ten sigortalı hizmet cetveli dökümü.
D) EVRAKLARI NE ZAMAN NEREYE TESLİM EDECEĞİM?

Evrakları duyuru açıklandıktan sonra duyuruda yazan tarihten itibaren evrak teslim süreci başladığı anda atandığınız hastaneye teslim edebilirsiniz. Hastane dışında ilçe sağlık müdürlüğü gibi farklı bir yere atanan meslektaşlarımız evraklarını atandıkları ilçedeki ilgili kurumlara teslim etmeli.E) GÖREVE NE ZAMAN BAŞLARIM?

Evrakları atandığınız kuruma teslim ettiğinizde size işe başlama tarihini söylerler. Çok beklemez en kısa zamanda başlarsınız. Hatta pazartesi evrakları teslim ettiyseniz salı gelin başlayın diyebilirler.F) İLK MAAŞIM NE KADAR OLACAK? 

İlk maaş peşin alınır. Yani maaşlar ayın 15’inde ödeniyor ve siz ayın birinde işe başladıysanız. Çalıştığınız 15 günün maaşını alırsınız. Ek olarak ilk maaşınız da peşin verilir. Hemen bir örnekle hesaplayalım. Ayın birinde işe başladığınızı ve 4000 tl maaş aldığınızı düşünelim. 4000 tl peşin olarak verilir. Ve birinden on beşine kadar  yarım maaş verilir. Bu örnekte maaş günü geldiğinde hesabınızda kiilk maaşınız 6000 tl’dir.G) BANKALARIN MAAŞ PROMOSYONUNDAN YARARLANACAK MIYIM? 

Bankaların maaş promosyonu nedir diyenler için; eskiden bankalar maaşlarınızı kendi bankalarından çekmemiz için işverenle ya da kurumla anlaşır bu anlaşma karşılığı olarak da işverene ya da kuruma belli bir ödeme yapardı. Artık o ödeme yeni düzenleme ile haklı olarak bizim cebimize girecek. Peki ne kadar cebimize girecek; 3000 ile 6000 arasında bir miktar.Değerli meslektaşlarım umarım kafanızda ki sorulara bir cevap bulabilmişsinizdir. Tekrardan atamanızı en içten dileklerimle tekrar kutluyor ve yeni görevinizde başarılar diliyorum.


Yeni atananlara özel indirimli uçak medikal forması almak için buraya tıklayın.


Bonus; Aralık 2020; 12000 sağlık çalışanları atama kılavuzu ve merak edilen sorular

Atananlar buluşma noktası; burada

Yorumlar

  1. atama yapılırken aile araştırılıyor mu?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Araştırılıyor. Şimdi o kadar sıkı değildi ama önceki dönem atamalarda baya sıkı idi.

      Sil
Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen soru ve görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Arşiv

İletişim Formu

Gönder