FORMA SEÇERKEN HEMŞİRELERİN DİKKAT ETMESİ GEREKENLERBol bir üst ve pantolondan oluşan hemşire forması , ABD'deki hemşirelere dikkat ettiniz mi oldukça bol giyiyorlar formalarını. Bizim gibi değiller bence. 


Bazı hastaneler , belirli renkleri seçip bölümlerdeki hemşireler için tek tip düzenlemeler getirdiler. Bununla birlikte, sağlık merkezlerinin çoğunda, hemşirelik personelinin kişisel tercihler için renk seçmesine izin verilmekte. Yada en azından gece vardiyasına giderken farklı bir renk giyip kendinizi sıradanlıktan uzaklaştırmak isteyebilirsiniz.

İşiniz için önlük satın almak isteyen bir hemşire iseniz, doğru önlükleri seçmeniz hakkında bilmeniz gereken birkaç şey den bahsedeceğim.


Formanız Cildinizi veya İç Giyiminizi Göstermemelidir


Formanız size rahatça uymalı ve vücudunuza karşı koymamalı, onunla hareket etmelidir. Formanızı denediğinizde, pantolonun aşağı doğru kayacak kadar bol olmamasına veya belinin lastikli olmasına ve eğilirken iç giyiminizi göstermediğinden emin olun. 

İyi oturan pantolonlar tercih ediyorsanız, bunların likralı forma olmasına özen gösterin ve belinize rahatça oturduğundan emin olun. Ayrıca, üst kısmın, gevşek kesim olmadığından emin olun. Bu işiniz sırasında eğilip kalkarken daha düzenli olmanızı sağlar.


Koyu Renkler Önemlidir


Hemşire formanızı almadan önce, işvereninin renk konusunda bir kuralı var ise konu hakkında bir fikir edinin. Belirli bir kural yoksa, siyah, lacivert, koyu kahverengi ve bordo gibi güçlü ve koyu renkler seçin. Bunlar, açık tonlardan çok daha iyi leke tolere eder.


Cepli Hemşire Formalarını Seçin


Cepler işiniz sırasında arkadaşlarınız gibidir; İçlerinde birçok kullanışlı eşya olabilir. Elinizde bir hasta tabelası, bir stetoskop ya da başka bir ekipman taşıyacağınız için küçük şeyleri saklamak adına ceplere ihtiyacınız var. 

Alkol pedleri, bir çift makas ve hatta bir çift eldiven gibi şeyler kullanım için ceplerde tutulabilir. Bu yüzden geniş cepli üstleri ve pantolonları alın. Bazı tasarımcılar, kadınlar için cep içermeyen modeller yapar, çünkü hacimli cepler vücut şekline müdahale eder.


Kaliteli Seçim


Daha pahalı olsa bile, iyi bir üreticiden alın. Ucuz görünen formalar için kaliteden ödün vermeyin. Vardiyalarınız yoğun geçiyor, çeşitli lekeler ile uğraşmak zorunda kalabiliyorsunuz ve ayrıca her giydiğinizde formanızı mutlaka yıkayacaksınız. 

Üç tane ucuz formanız olacağına bir tane kaliteli formanız olsun, yıkanmaya dayanıklı, terlemeyi önleyen, her zaman şık durabilen ve sizi rahat ettirebilen forma çok önemlidir.

Hepsinden önemlisi içinde kendinizi mutlu hissetmeniz.


Yumuşak olan formalar veya önlükler satın alın


Tüm gün boyunca formanızı giymeniz gerekecek. % 100 pamuk, nefes alabilen yumuşak bir yüzeye sahip formalar muhtemelen en iyisidir. Formalarınız bazı pamuk harici maddeler içerse dahi, alabileceğiniz en yumuşakları alın. Materyaller cildinize karşı rahat olmalı ve teri emmeli ve sizi serin tutmalıdır.


Peki uygun formayı nasıl alacaksınız?


Almadan önce, her zaman yorumları okumaya çalışın. Ayrıca deneyebiliyorsanız mutlaka deneyin. Askıda iyi bir şekilde oturmuş gibi görünebilirler ama denemeden bunu bilemezsiniz. 

Bizim önerdiğimiz gibi online alışveriş yapacaksanız, sorunsuz iade alan firmaları seçin. Kargonuz gelsin deneyin, eğer istediğiniz gibi değilse iade edip farklı bir modeli seçebilirsiniz. 

Formanızda kendinizi rahat hissetmelisiniz, hareketleriniz zor olmamalı, forma hareketinizi engelleyecek kadar sıkı olmamalıdır.


Bir kaç gün yetecek kadar formanız olsun


Vardiyanız için hazırlanırken yapmak istediğiniz son şey, formanızı ütülemektir. Sizi bir kaç gün idare edecek kadar forma satın aldığınızda, onları sabahları ütülemek ve gece yıkamak konusunda endişelenmenize gerek yoktur. En az 3 ila 4 çift forma alın. Düzenli olarak üçünü kullanın ve dördüncüyü acil durumlar için yedek tutun.


Solmaya Dayanıklı Forma Alın


Solmaya karşı dirençli hemşire formalarını tercih edin. Bu konuda firmaların açıklamalarına ve kullanıcı yorumlarına bakın. Birkaç yıkamadan sonra solan, koyu renkli formalar için iyi bir miktar para ödemek can sıkıcı olabilir. 

Hiçbir şey, yeni gibi görünen formanın, soluk görünümlü formadan daha profesyonel göründüğü gerçeğini değiştirmez. Firma formanın solmaya karşı dayanıklı olduğunu söylese bile, sadece bir çift alın, gerçekten solmaya karşı dirençli olup olmadıklarını kontrol edin ve sonra daha fazlasını isteyin. Yada güvendiğiniz firmaya devam edin ve yorumları okuyun.


Şık Forma Satın Alın


Hem kendi kimliğinize yakışan bu olduğundan, hem de asla şık olmaktan zarar gelmediğinden. Tasarım rahat olduğu sürece, farklı boyun kesimi, sırt veya yan kesimi, paça kesimi ve hatta desenli forma satın alabilirsiniz. Şık bir forma giymek, işinizi yaparken size ekstra bir güven kazandırır. Bunun yanında hastalarınız ve yakınları hatta iş arkadaşlarınız size saygı gösterir.

Satış Kampanyaları ile Satın Alın Ve Tasarruf Edin

Paranızın karşılığını almak için kesinlikle iyi markalara odaklanmalısınız, ancak acil ihtiyacınız yok ise kampanyaların olduğu dönemleri takip edip alabilirsiniz.

Bazı kampanya dönemleri, tıp bayramı, hemşireler günü, kara cuma gibi zamanlarda olabilir. 

Bazen birden fazla forma alımları indirimli olabilir, bunun içinde iş arkadaşlarınız ile beraber almayı deneyebilrisiniz.

Ayrıca bu yazıyı okuyanlar için sponsorumuz olan uçak medikal eğer bu link üzerinden alışveriş yaparsanız size indirim sağlayacaktır.Yorumlar

Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen soru ve görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Archive

İletişim Formu

Gönder