Hemşireler İçin En İyi Diyet: Daha Sağlıklı Bir Beslenme İçin 8 Beslenme Önerisi


Sağlıklı bir hemşire verimli bir hemşiredir - bu kanıtlanmış bir gerçektir. Kendinizi formda tutmak için sadece etkili egzersize değil, aynı zamanda enerji açısından yoğun besinler içeren zengin bir diyete ihtiyacınız var.Kilo almadan enerjik kalmaya çalışıyor musun? Sorun değil! İşte size daha sağlıklı bir yaşam için bilmeniz gereken sekiz beslenme önerisi:

1. Yavaş başlayın.

Diyetinizi bir günde aniden değiştirmeye çalışmayın ve bir sonraki gün hemen sonuç olsun demeyin. Bunu yaparsanız hem bıkar hem de hemen pes edersiniz.

Sağlıklı beslenmenizi sağlayacak bir şeyler ekleyerek yavaşça başlayın. Yemek pişirirken tereyağı yerine zeytinyağı kullanın. Bu küçük değişiklikler zamanla muazzam sonuçlar getirir. Eğer işte iseniz, sadece sağlıklı değil, aynı zamanda yemekten zevk alacağınız yiyecekleri de seçin.


2. Her zaman kahvaltı yapın.
Bunu milyonlarca kez duymuş olmalısın, ama kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu doğru. Bu, tüm gün enerjik olmanızı sağlarken sürekli acıkıp bir şeyler yeme alışkanlığınızı da bastırır.

Hemşireler, özellikle işe gitmek için acele ettikleri zaman, kahvaltı yapmayı unutma eğilimindedir. Bu durumda, kendinize sağlıklı bir sandviç hazırlayın ve yolda veya iş yerinde yiyin!

3. Meyve ve sebzeler en iyi arkadaşlarınızdır.
Hepimiz meyve ve sebzelerin besinlerle dolu olduklarını biliyoruz, bu yüzden onları her gün diyetinize dahil ettiğinizden emin olun. Her hafta yeni bir meyve veya sebze deneyebilir veya akşam yemeğinde tabağınızın yarısını sebzelerle doldurmayı seçebilirsiniz.


4. Asla öğünleri atlamayın.

Hemşireler her zaman hastanede çalışmakla meşgul olup öğün atlama eğilimindedirler. Sağlıklı olmak istiyorsanız öğünleri atlamamaya dikkat etmelisiniz. Öğle yemeği molalarında öğle yemeğinizi yiyin.

5. Yağı ve şekeri azaltın.Herkesin diyetinde bir miktar yağa ihtiyacı vardır, ancak kalp hastalığına yakalanma riskinizi artırabilecek olan yağ olan doymuş yağı azaltmalısınız.

Öte yandan, şeker enerjisi yüksektir, ancak kilo alımına katkıda bulunabilir. Mümkün olduğunca çok fazla gazlı içecek ve alkollü içecek içmemeye çalışın ve kek ve hamur işleri gibi ilave şeker içeren yiyecekleri azaltın.

6. Kafein alımınızı en aza indirin.Hemşireler kahveyi severler, istedikleri için değil, gün boyu aktif ve enerjik olmaları için ihtiyaç duydukları için. Bu kafein ölçülü alınmalıdır, çünkü bu aynı zamanda kalp hastalığının en önemli sebeplerinden biridir.

Hevesli bir kahve içiciyseniz, günlük kafein alımınızı sadece iki ya da üç fincanla sınırlamaya çalışın.


7. Çok fazla yemek yemeyin.

Sadece yediğiniz şeyin şeker oranı düşük olması, aynı zamanda yağ oranının düşük olduğu anlamına gelmez. Ne kadar yediğiniz, ne yediğiniz kadar önemlidir. Sizin için doğru yiyeceği seçmek önemli olsa da, diyetinizde ihtiyaç duyduğunuz kaloriyi belirlemeniz de aynı derecede önemlidir.

8. Aktif olun.

Aktif bir yaşam tarzı, sadece metabolizmanızı arttırmaz, aynı zamanda daha sağlıklı bir vücudu ve zihni korumanıza yardımcı olur.

Sağlıklı bir fiziğe sahip olmak, günün her saatinde enerjik kalmanıza yardımcı olacaktır. Hemşireler, hastalarına kaliteli bakım verebilmek için buna ihtiyaç duyarlar. 


Yorumlar

Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen soru ve görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Archive

İletişim Formu

Gönder