HER İYİ HEMŞİRENİN SAHİP OLDUĞU ÖZELLİKLER

Sizi iyi bir hemşire yapan nedir?iyi bir hemşire olmak
Müthiş Hemşirelerin nitelikleri nelerdir? 


Hemşirelik mesleği, tıp, duygusal ve teknik bilginin yanı sıra, insana nezaket ve özen göstermektir. Aşağıda Hemşireler'i güzel yapan birkaç özellik var!

İYİ İLETİŞİM

İletişim, hasta güvenliği, sağlığı ve refahı için şarttır. Hasta bakımının merkezinde olduğunuz için diyalogu kolaylaştırmak sizin sorumluluğunuzdadır. Daha yaşlı ve kültürel açıdan farklı popülasyonlara önem verirken, iletişim becerilerinizi güçlendirmeniz gerekecektir. Güçlü iletişim becerileri olmadan ciddi hatalar oluşabilir.

Yeri gelecek kendi öz eleştirimizi de yapabileceğiz. Bu konuda hasta iletişimi ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


DUYGUSAL STABİLİTE

Bildiğiniz gibi, Hemşirelik travmatik durumların yaygın olduğu stresli bir iştir . Acı ve ölümü kişiselleşmesine izin vermeden kabul edebilmek çok önemlidir. Bazı günler kesintisiz kasvetli ve azap gibi görünebilir. 


Bir hastanın iyileşmesine yardımcı olmak, aileleri yeniden birleştirmek veya diğer Hemşirelerle bağ kurmak gibi önemli anlar vardır. Ancak bu anlar zor durumlardan daha az yaygındır. Bu yüzden kaçınılmaz krizleri halletmek için kendinize de bakmayı unutmayın.

EMPATİ

Empati karmaşık bir duygudur ve farklı ihtiyaçları olan birçok hastayla çalışırken karmaşık bir kavram olabilir. Empatiyle karşılık vermek, kendinizi hastanın yerine koyma, durumlarını kendi perspektifinden görme ve duygularını anladığını ve bunları doğru okuduğunu gösterme becerisini gerektirir. En önemlisi, bu anlayışa uygun ve terapötik yollarla davranmanızı gerektirir .

DETAYLARA DİKKAT

Hemşirelik mesleğinde, özellikle çok karmaşık işlerimiz varken detaylara dikkat etmek önemlidir. Her şeyi belgelemek gerekir, semptomların tasvirleri için yakından gözlem yapmak gerekir. 

Hasta orderlarını doğru okumak ve uygun zamanlarda, uygun dozda ilaçları yapmak gibi detaylar vardır. Tüm kargaşanın arasında en küçük ayrıntıyı bile hatırlamak çok önemlidir. Günün sonunda küçük bir dikkatsizlik ölümcül bir hata haline gelebilir.

FİZİKSEL DAYANIKLILIK

Formda kalırsanız sadece kendinizi iyi hissetmezsiniz, aynı zamanda hastalarınız için mükemmel bir rol model olursunuz.

Fiziksel uygunluk, her gün yaptığınız fiziksel görevleri etkin bir şekilde yapma yeteneğinizi geliştirir. Hemşireler ile ilgili bir çalışmada, 16 saatlik bir vardiyada, vardiya başına ortalama 4 ila 5 km yol katettikleri tespit edilmiş. Eminim bu bilgi sizi şaşırtmadı!


ÖĞRENMEYE DEVAM ETME ARZUSU


Tıbbi bilgi ve teknoloji hızla ilerliyor. Mükemmel bir Hemşire olarak, mesleki gelişiminiz ve becerileriniz üzerinde çalışmanın ve yeni şeyler öğrenmenin önemini biliyorsunuz.

MİZAH ANLAYIŞI

Bu zorunludur! Bir şaka ve birkaç gülmek zor bir günün hüznünü alabilir ve… iyi hissettirir. 

Daha fazlası var öyle değil mi ?

Lütfen yorumlarınızda belirtin, hep beraber konuşalım.

Yorumlar

Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen soru ve görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Arşiv

İletişim Formu

Gönder