HEMŞİRELER İÇİN SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYELERİ

HEMŞİRELER İÇİN SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYE FİKİRLERİsevgililer günü

Bu hafta hemşireler için en sevimli ve ilginç Sevgililer Günü hediyelerinin bir listesini hazırladık. Sevgililer günü yaklaşıyor ve şimdiden bazı fikir arayışı içine girmiş olabilirsiniz. Sevgiliniz veya eşiniz eğer bir hemşire ise onu mutlu edecek ilginç bir hediye bulabilirsiniz. Ayrıca yeterli zamanınız da var hala gelin listemize bir göz atalım.

Bulabileceğimiz en kolay, en hızlı ve en yaratıcı hediyeyi seçmeye çalıştık. Elbette daha iyi fikirleriniz vardır bunları bizimle paylaşmak isterseniz yorum yapabilirsiniz.

Mutlu okumalar!


1. Pasta

Artık hemen her yerde birbirinden ilginç pastalar yaptırmanız mümkün, bu hediyede eğer sevdiğiniz iş yerinde ise biraz daha büyüğünü yaptırıp bu ilginç ve yaratıcı pastalar ile ekip arkadaşları yanında sevdiğinizi mutlu edebilir ve hep beraber güzel bir pasta yemelerini sağlayabilirsiniz.

Pastanın şekli biraz sevdiğinizin sevdiklerine biraz sağlık ve hemşirelik konusuna biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış. 

Reçellerden kanama figürü elde edilebilir kalp steteskop hemşire figürü ve daha nicesini pastacınız ile projelendirebilirsiniz.

Hemşirelerin bu fikri güzel bulacağına emin olabilirsiniz. Özellikle iş yerlerine gelmiş ise:)


2. Şeker ŞişeleriYapması kolay olmakla birlikte; el emeği olduğundan oldukça başarılı olabilecek fikirdir. Sevdiğiniz kişi şekerlemelerden, renkli çikolatalardan hoşlanıyorsa bir şişe ile bunu yapabilirsiniz.

Renkli leblebiler ile dahi renklendirebilirsiniz, yaratıcılığınız size kalmış, bir fikir daha vereyim sevdiğinizle geçirmiş olduğunuz güzel zamanlar önemli anlar var ise bu anları anlatan ve sadece sizin ikinizin anlayabileceği küçük notları da şişe içerisine yazıp atabilirsiniz.

Örneğin ilk sinema biletiniz; şişedeki renkli çikolataları yerken birdenbire içinden çıkması hediye üzerine hediye olabilir:) bizden söylemesi....


3. İlk Yardım Kutusu


Sevdiğinizin işe giderken yanından ayırmadığı bir şey mutlaka vardır. Örneğin bazıları kahveden vazgeçemez, bazıları çikolatayı çok sever, bazıları fındık gibi kuruyemişleri her ne olursa olsun mutlaka yanına almadan işe gitmediği bir şeyler bulun. 

Bir kutuya yerleştirin ve özellikle çikolata olmazsa olmaz kahve olmazsa olmaz bunlar işyerinde hemşirenin ilk yardım çantası olabilirler:))


4. El Isıtıcıları

Belki farklı uçuk bir fikir olabilir ama zaten amacımız bu, hemşireler iş yerlerinde özellikle kış aylarında dışarı çıkıp hava alıyorlar ise elleri üşüyordur:) 

El ısıtıcısı alabilirsiniz, bunlar hazır satılanlar da olabilir çok farklı şekillerde çalışan formları mevcut ama ben ellerimle yapayım derseniz; Herhangi dokusunu sevdiğiniz bir kumaşa istediğiniz şekli vererek içine pirinç doldurup dikebilirsiniz. Bunu mikrodalgada bir iki dakika ısıtınca hayli bir süre elinizi sıcak tutacak kıvamda kalacaktır.


5. Kupa

Kupa evet klasik bir hediye ama, hemşireler çalışırken kupayı çok kullanırlar. Özellikle termos bardaklar da son zamanlarda hayli yaygınlaştı çünkü bir şeyleri içmek için zaman ayıramazlar dolayısı ile soğumaması için termos bardak önemli oluyor.

Bunu seçerken eğer kupa ise üzerine çeşitli yazılar karikatürler zaten yapılıyor bu yazı çok önemli. Her baktığında onu gülümsetmeli, onun hayata bakışı ile ilgili ona özgü bir söz olabilir veya sadece hemşirelerin anlayabileceği bir söz olabilir.

''Bana prematüre ventrikül kasılmalar veren tek kişisin''

Termoslara gelince çok büyük olmayan, işini yaparken onu sıkıntıya sokmayacak bulabilirseniz üzerinde sağlıkla ilgili figürler olan termoslar hoş olabilir.

6. Aşk Reçeteli ŞişeBir tablet şişesi bulun boşaltın, ama şişe yada alışılmış ilaç kutularından olsun ki ilaç olduğu hemen anlaşılsın.

İlaçlar konusunda dikkatli olun ama. Şişe içerisine küçük şekerlemelerden bonibonlardan ilaç benzeri şekerlerden doldurun ve etiket hazırlayın. Şişenin orjinal etiketine çok benzer olsun ve üzerindeki yazıları sevdiğiniz ve sizin bilgilerinizle değiştirin.


Unutmayın yazı şekli fontu dahi aynı olmalı tıpkı bir ilaç gibi, sonra bir reçete yazın yanına da bu ilacı koyun eğlenceli bir hediye olacaktır.


7. Hemşire Kurabiyeleri
Nöbette yemek için hemşire kurabiyeleri yapabilirsiniz. Bu fotoğraftaki gibi yapamayabilirsiniz ama küçük şekil vermeleriniz denemeleriniz bile hoş olacaktır. Bence bunu siz yapın çok daha değerli olacaktır. 

Her ne yapıyorsanız yapın sevgiyle yapın, hep sevdiklerinizle olun mutlu olun......Yorumlar

Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen soru ve görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Archive

İletişim Formu

Gönder